Субота, 27.04.2024, 13:16

Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS

Головна | Міжнародні новини | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

КОМЕНТАР МЗС УКРАЇНИ З ПРИВОДУ РЕЗОЛЮЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ЩОДО УКРАЇНИ

25 листопада 2010 р.

25 листопада 2010 року Європейський Парламент схвалив резолюцію щодо України, підготовлену представниками всіх політичних сил, представлених в ЄП. Поряд зі спільним комюніке для преси за результатами Саміту Україна – ЄС від 22 листопада 2010 р., цей документ є свідченням високої уваги, яку приділяє Європейський Союз подальшому поглибленню двосторонніх відносин.

 

В Україні позитивно відзначають збалансованість положень резолюції, в якій вітається відданість керівництва України реалізації євроінтеграційного курсу, наявність політичного консенсусу стосовно його реалізації.

 

На особливу увагу заслуговує визнання Європейським Парламентом європейської перспективи України та підтримка права України подати заявку на членство в Європейському Союзі відповідно до ст. 49 Договору про заснування ЄС.

 

В Україні усвідомлюють необхідність подальшої консолідації європейських цінностей на основі зміцнення демократії, верховенства права та поваги до прав людини у відповідності до високих стандартів ЄС. Ми залишаємося відкритими до діалогу з Європейським  Парламентом, який традиційно підтримує Україну в її прагненнях до реформ та європейської інтеграції.

 

Україна також повністю поділяє положення резолюції щодо необхідності підтримання позитивної динаміки переговорного процесу щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, в тому числі щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі на основі чотирьох свобод з метою поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС. Ми високо цінуємо підтримку Європейським Парламентом ідеї запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС шляхом виконання Плану дій з візової лібералізації, схваленого на Саміті Україна – ЄС 22 листопада ц.р., а також скасування зборів при оформленні віз для громадян України.

 

Враховуючи посилення ролі Європейського Парламенту у процесі прийняття рішень в ЄС після набуття чинності Лісабонським договором, така підтримка є виключно важливою.

 

Україна залишається відкритою до подальшої активної взаємодії з Європейським Парламентом з усіх питань порядку денного відносин з ЄС.


За матеріалами сайту www.ukraine-eu.mfa.gov.ua


КОМЕНТАР ПРЕДСТАВНИКА УКРАЇНИ ПРИ ЄС У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИЙНЯТТЯМ РЕЗОЛЮЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ


25 листопада 2010 р.

Прийняття Європарламентом 25 листопада Резолюції щодо України є непересічною подією у відносинах між Україною та Євросоюзом. Сьогодні на рівні Європейського парламенту ми отримали не лише визнання перспективи членства в ЄС за нашою державою, а й права на подання заявки до ЄС, відповідно до статті 49 Договору про ЄС.

 

Для нас, тих, хто працює на євроінтеграційному напрямі, як в Києві, так і в Брюсселі та інших столицях ЄС, важливою є увага з боку Європарламенту і резолюція є черговим підтвердженням цього. Сприймаємо цей факт з позицій підтримки та заохочувальних сигналів для України, її внутрішнього розвитку та відносин з Євросоюзом в цілому.

 

Важливим сигналом резолюції є відзначення надання України Плану дій стосовно візової лібералізації з ЄС – інструменту, який має сприяти нашому наближенню до перспективи безвізових поїздок в ЄС для громадян України. 

 

Не менш важливим є і заклик до країн-членів ЄС в якості перехідної мети відмовитися від стягнення оплати за оформлення віз. Віримо, що такому висновку сприяло погодження між Українським парламентом та ЄП спільної доповіді про стан виконання візових домовленостей, яку було прийнято на останньому засіданні Комітету парламентського співробітництва в Україні на початку листопада ц.р.

 

Вітаємо також визнання з боку Європейського парламенту важливості поступової інтеграції України до спільного ринку ЄС, у т.ч. шляхом поширення на нашу державу чотирьох свобод. Розраховуємо, що цей заклик буде почутий переговорною командою ЄС, а остаточна домовленість стосовно поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС буде заснована на цих принципах.

 

Не пройшли повз нашої уваги і сигнали критичного характеру, що містяться в резолюції ЄП. Вони почуті. Ми ставимося до них з повагою і увагою, адже йдеться про дружні поради з боку Європейського парламенту.

 

Не можна не привітати і той факт, що спільний проект резолюції щодо України істотно відрізняється від певних пунктів проектів резолюції, які були підготовлені окремими депутатами на етапі погодження остаточного тексту.

 

Сигнали резолюції є заохочувальними, а не розчаровуючими, дружніми, а не упередженими. Важливо, що цей документ здобув підтримку шести фракцій ЄП, які об’єднують в собі абсолютну більшість євродепутатів.

 

З такою потужною підтримкою ми розраховуємо працювати і в майбутньому – як виконуючи домашні завдання, так і у переговорному процесі між Україною та ЄС.

За матеріалами сайту www.ukraine-eu.mfa.gov.ua


КОМЕНТАР ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ П.КЛІМКІНА ЩОДО ПЛАНУ ДІЙ БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ



22 листопада 2010 р.

На Паризькому саміті Україна-ЄС у вересні 2008 року було започатковано діалог щодо лібералізації ЄС візового режиму для українських громадян.

 

За останній час у безвізовому діалозі Україна-ЄС було досягнуто відчутних результатів, що дозволило перевести його в „операційну фазу” та ініціювати розробку Європейською Комісією Плану дій щодо скасування ЄС візового режиму для України.

 

На Саміті Україна-ЄС, що проходить сьогодні в Брюсселі, Україна першою з країн поза межами Балкан отримала від Євросоюзу План дій щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок українських громадян до держав Євросоюзу.

 

МЗС вважає це спільним досягненням України та ЄС і яскравим свідченням готовності Євросоюзу до подальшого поглиблення відносин з Україною в усіх сферах. Це також означає позитивну оцінку Євросоюзом реформаторських зусиль української влади, результатів виконання Програми реформ Президента України В.Ф.Януковича.

 

Цього року Україна досягла відчутного прогресу у відповідних сферах. У цьому контексті слід відзначити прийняття законодавства щодо захисту персональних даних, приєднання до низки важливих конвенцій Ради Європи, розробку державної політики у сфері управління міграцією, інтегрованого управління кордонами, боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків, боротьби з корупцією, започаткування роботи із запровадження паспортів з біометричними даними. Правоохоронні органи України продемонстрували високі результати у боротьбі з нелегальною міграцією, організованою злочинністю, незаконним обігом наркотиків.

 

План дій розроблено за логікою та філософією „дорожніх карт”, що декілька років тому були надані ЄС балканським країнам (Сербії, Македонії, Чорногорії, Албанії, Боснії і Герцеговині) і вже привели їх  до скасування візового режиму з Євросоюзом. Зміст Плану дій є ідентичним згаданим „дорожнім картам”.

 

План дій містить перелік конкретних критеріїв, що мають бути імплементовані в Україні перед запровадженням безвізового режиму. Мова йде про такі напрями як підвищення безпеки документів, що посвідчують особу, у т.ч. впровадження біометричних даних; міграційна політика, у т.ч. боротьба з нелегальною міграцією; посилення громадського порядку та безпеки тощо.

 

Таким чином, План дій створює належні рамки для продовження цілеспрямованої роботи з адаптації національних практик України у відповідних сферах до європейських стандартів. При цьому, тепер швидкість наближення до кінцевої мети запровадження безвізового режиму залежить від того, якими темпами в нашій державі проводитимуться відповідні реформи.

МЗС разом з іншими причетними міністерствами і відомствами України продовжить активну взаємодію з профільними інституціями та державами-членами ЄС з метою успішного виконання Плану дій.

За матеріалами сайту www.ukraine-eu.mfa.gov.ua

В БРЮССЕЛІ ВІДБУВСЯ САМІТ УКРАЇНА-ЄС



22 листопада 2010 р.

Ключовим результатом чотирнадцятого Саміту Україна – ЄС стало представлення Європейським Союзом Плану дій щодо запровадження безвізового режиму.  Про це Глава держави сказав під час прес-конференції за результатами Саміту Україна – ЄС сьогодні у Брюсселі.

 

"Вважаю це спільним успіхом України та ЄС. Нарешті ми вийшли на прямий шлях до зняття візових бар’єрів”, – наголосив Президент.

 

Відповідаючи на запитання журналістів, Президент підкреслив, що українська сторона повністю усвідомлює свій рівень відповідальності при виконанні завдань, що постали перед нами при отриманні цієї дорожньої карти. Цей документ, зауважив Президент, відображає чіткі умови, при виконанні яких Україна досягне своєї мети щодо безвізового режиму.

 

"Безумовно, це певні послідовні кроки, які ми повинні зробити ближчим часом – скоріше за все у першому півріччі 2011 року”, – зауважив Глава держави.

 

"Ми над цими реформами вже працюємо і сподіваюся, ми дане завдання виконаємо. І тоді м’яч буде на європейській стороні”, – додав Віктор Янукович.

 

У ході Саміту Україна та Європейський Союз досягнули домовленості щодо прискорення переговорного процесу стосовно укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. "Сподіваюся, ми цю роботу спільно виконаємо також у 2011 році”, – наголосив Президент України Віктор Янукович  у Брюсселі під час прес-конференції.

 

Віктор Янукович оцінив дискусію у рамках чотирнадцятого  Саміту Україна – ЄС як відверту, щиру та змістовну. "Ми підбили підсумки співробітництва в енергетичній сфері. Було позитивно відзначено нещодавнє підписання Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. Ця подія – це наше спільне досягнення”, – наголосив Президент.

 

У цьому контексті Глава держави додав, що Україна робить і надалі робитиме все від неї залежне для забезпечення безперебійного постачання енергоносіїв в Європу.

 

На переконання Президента, не менш важливе значення для наших двосторонніх відносин має підписання під час Саміту Протоколу про участь України у програмах ЄС.

 

"Я б хотів підкреслити: цей документ відкриває нові можливості у контексті підтримки зусиль України у досягненні стандартів Європейського Союзу”, – наголосив Президент. Крім того, Віктор Янукович зауважив, що в ході Саміту вчергове підтвердив, що набуття членства в ЄС залишається стратегічною метою України.

 

Глава держави наголосив, що Україна реальними справами підтверджує незмінність курсу на європейську інтеграцію. Зокрема, Президент відзначив, що сьогодні, завдяки зусиллям Уряду, в Україні відновлено економічне зростання. Зокрема, ріст ВВП склав понад 5%, промислового виробництва – понад 11%.

 

"При цьому я хотів би підкреслити, що нашим незмінним пріоритетом залишається утвердження верховенства права, демократичні напрямки  розвитку українського суспільства”, – сказав Віктор Янукович. "Сьогоднішній Саміт у черговий раз підтвердив: наші спільні дії у подальшому будуть іти на користь демократичному розвитку нашої країни, економічному зростанню держави і, безумовно, наближенню України до європейських стандартів”,  – констатував Президент.

 

Зі свого боку, Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей відзначив високу інтенсивність діалогу між Україною та ЄС у 2010 році, що сприяє розвитку наших взаємин. "Це буде довга книга, але сьогодні ми завершуємо одну із найцікавіших сторінок”, – сказав він.

 

Герман Ван Ромпей висловив переконання, що чотирнадцятий Саміт Україна – ЄС має усі ознаки успішного заходу. Адже відбулася добра дискусія і були досягнуті конкретні результати. "Україна  є стратегічно важливим партнером Євросоюзу”, – наголосив Президент Європейської Ради, відзначивши взаємне бажання в подальшому поглиблювати та зміцнювати наші відносини.

 

За словами Германа Ван Ромпея, в ході сьогоднішнього Саміту сторони висловили задоволення прогресом у відносинах України з ЄС та у цьому контексті наголосили на важливості завершення переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію. Крім того, було підкреслено спільну відданість до встановлення глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. За його словами, сторони чекають якнайшвидшого завершення переговорів щодо укладення "якісної, життєздатної” Угоди про асоціацію.

 

"Наступний рік буде дуже важливим для відносин України та ЄС”, – переконаний Президент Європейської Ради. У свою чергу, Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу підкреслив, що Президент Янукович є лідером країни-не члена ЄС, з яким вони найчастіше зустрічаються в останні місяці. А це є ознакою доброго розвитку взаємин України з ЄС.

 

Президент Європейської Комісії висловив переконання, що сьогоднішнє надання Плану дій щодо запровадження безвізового режиму та підписання Протоколу  "принесуть реальну користь громадянам України”. Він, крім того, наголосив, що обидва ці документи віддзеркалюють спільні прагнення України та ЄС щодо економічної  інтеграції та політичної асоціації нашої держави у Європейське Співтовариство."Ми вважаємо, наступний рік буде дуже важливим для взаємин України та ЄС з цього питання. Ми хотіли б до середини 2011 року завершити нашу Угоду про асоціацію. Ми хотіли б бачити поступ у порядку денному демократичної реформи в Україні – це важливо для відкритого та демократичного суспільства”,  – сказав Президент Європейської Комісії.

Він назвав сьогоднішній Саміт успішним, зважаючи, зокрема, на його конкретні результати.

 

"Україна не лише близький сусід ЄС, але й хороший його партнер”, – зазначив Жозе Мануель Баррозу. "У нас дуже гарні перспективи”, – переконаний він. 

 

За матеріалами  Прес-служби Президента України



8 листопада ц.р. у м.Київ відбудеться пленарне засідання в рамках чергового сімнадцятого раунду переговорів між Україною та Європейським Союзом стосовно укладення Угоди про асоціацію.

 

У ході пленарного засідання Сторони продовжать обговорення неузгоджених положень розділів Угоди стосовно преамбули, юстиції, свободи і безпеки, а також інституційних, загальних та прикінцевих положень.

 

Крім того під час зустрічі сторони мають узгодити текст спільного звіту про переговори щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який буде схвалений у ході Чотирнадцятого саміту Україна – ЄС 22 листопада ц.р. у м.Брюссель.

 

Делегацію України на зазначених переговорах очолить заступник Міністра закордонних справ Павло Клімкін, делегацію ЄС – заступник Генерального директора Генерального директорату „Зовнішні відносини” Європейської Комісії Юг Мінгареллі.

 

Джерело: Прес-служба МЗС України





М.Азаров: Австрія сприятиме Україні в укладенні безвізового режиму з ЄС



Австрія в силу своїх можливостей сприятиме Україні в укладанні угоди за планом дій з отримання безвізового режиму для в'їзду громадян України на територію Євросоюзу. Про це сьогодні, 8 листопада, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров за результатами переговорів із федеральним канцлером Австрії Вернером Файманном у Відні.

"Канцлер Австрії наголосив на своїй підтримці надання плану дій щодо безвізового режиму і обіцяв сприяти у міру своєї компетенції укладення угоди про зону вільної торгівлі", - сказав М.Азаров.

Нагадаємо, 3 листопада ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що впевнений в тому, що українська сторона швидко виконає план дій щодо запровадження безвізового режиму з країнами Європейського союзу, який планується підписати на саміті Україна-ЄС 22 листопада. В.Янукович вкотре наголосив, що українська сторона розраховує на цьому саміті отримати схвалення Євросоюзом плану дій щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України.

Відзначимо, 28 жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що для надання Україні дорожньої карти безвізового режиму з ЄС на саміті Україна-ЄС потрібна згода усіх 27 країн-учасників Європейського союзу.

"Керівники ЄС завірили Президента України і нашу делегацію в тому, що для них це питання є пріоритетним. Рішення вже прийняте на рівні керівництва", - заявив М.Азаров. За словами прем'єр-міністра, документ вже готовий: "Питання, коли він вступить в дію".

26 жовтня ц.р. комісар з внутрішніх справ ЄС Сесілія Мальмстрем заявила, що Європейська комісія (ЄК) докладе зусилля для того, щоб план дій з безвізового режиму між Україною і ЄС був представлений на саміті "Україна-ЄС" в листопаді 2010 р. в Брюсселі.

Раніше міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що МЗС України чекає схвалення ЄС плану дій з введення безвізового режиму для громадян України до кінця 2010 р.

Як повідомлялося, 28 травня ц.р. представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною і ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що в питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна і соціальна складові.

Варто відзначити, в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною і ЄС має бути впроваджений до кінця 2012 р. Також 19 травня Кабмін затвердив план першочергових заходів з інтеграції України в ЄС на 2010 р.

Крім того, 25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував за резолюцію відносно України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва запросити членство в ЄС. Також, Європарламент проголосував за резолюцію відносно України, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. Відзначимо, Україна і Європейський Союз почали безвізовий діалог у кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму в довгостроковій перспективі.

За матеріалами www.rbc.ua. 8.11.2010 р.

ПРЕДСТАВНИК УКРАЇНИ ПРИ ЄС, ПОСОЛ КОСТЯНТИН ЄЛІСЄЄВ ЗУСТРІВСЯ З РЕКТОРОМ „КОЛЕДЖУ ЄВРОПИ” ПОЛОМ ДЕМАРЕ



4 листопада ц.р. відбулась зустріч Представника України при ЄС К.П.Єлісєєва з Ректором „Коледжу Європи” (м. Брюгге) Полом Демаре. Головною метою зустрічі було обговорення шляхів співробітництва у галузі освіти у сфері європейських студій між українськими вищими навчальними закладами та „Коледжем Європи”. Під час зустрічі Ректору П.Демаре було передано офіційного листа від Директора Інституту міжнародних відносин КГУ ім. Т.Г.Шевченка В.Копійки з пропозиціями щодо започаткування взаємодії між двома закладами.

 

П.Демаре у свою чергу поінформував про запровадження Європейськими Парламентом та Європейською Комісією на період 2011-2012 навчального року двох пакетів стипендій – у сфері європейських студій та у сфері історичних досліджень для українських студентів.

 

В ході зустрічі були обговорені також питання перспективного співробітництва, зокрема, можливості розширення переліку сфер співробітництва на післядипломну освіту та наукові обміни.




Європейська Комісія відзначає значний прогрес у переговорах з Україною про запровадження всеохоплюючої зони вільної торгівлі

 Європейська Комісія відзначає значний прогрес у переговорах з Україною про запровадження всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Про це заявив Комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт під час зустрічі з Прем‘єр-міністром України Миколою Азаровим.

 

«У нас є значний прогрес у наших переговорах. Ми надзвичайно задоволені з цього приводу і ми хочемо якомога швидше завершити ці переговори», - зазначив Карел де Гухт. Він додав, що до підписання Угоди про запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС необхідно буде ще провести 3-4 раунди переговорів «але це не означає, що ці переговори будуть йти дуже довго. Ми вже прискорили їх, і я думаю, що саміт 22 листопада зможе надати новий поштовх для цих переговорів», - підкреслив він.

 

За його словами, ЄС готовий до укладання найбільш глибокої Угоди про  зону вільної торгівлі з Україною. «Ми готові укласти з Україною найбільш глибоку угоду про зону вільної торгівлі, яку ми колись укладали з іншими країнами», - підкреслив єврокомісар.

 

Микола Азаров констатував, що переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС просуваються динамічно.

 

Однак Україна має низку зауважень до позиції Європейського Союзу стосовно переговорів про створення зони вільної торгівлі. «Хотів одразу звернути Вашу увагу на низку питань, що потребують обговорення. Ці питання для нас принципові і їх необхідно вирішити», - наголосив Прем’єр-міністр. За його словами, у першу чергу це стосується відмови від експортних субсидій у двосторонній торгівлі та відмови від механізму встановлення вхідних цін на сільськогосподарську продукцію.

 

Крім того, на переконання Прем'єр-міністра, необхідно розглянути питання динаміки тарифних квот і мита в контексті поступового розширення квот і зниження розміру мита. Глава Уряду підкреслив, що Україна вважає за необхідне відмовитися у вільній торгівлі від інструментів торгового захисту.

var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }
Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Освітній портал



Copyright MyCorp © 2024